Nie można wymarzyć sobie lepszego miejsca na spędzenie długo wyczekiwanego letniego urlopu niż Białka Tatrzańska. Ta niewielka miejscowość turystyczna zlokalizowana u podnóży Tatr oferuje swym gościom wszystko czego dusza do szczęścia może zapragnąć. Może pochwalić się dobrze rozbudowaną bazą noclegową – znajdują się tu liczne kwatery prywatne, a także luksusowe ośrodki wypoczynkowe oferujące swym gościom pokoje o bardzo wysokim standardzie. W sezonie turystycznym bywa tłoczno – im wcześniej zarezerwuje nocleg, tym więcej obiektów (➤Białka Tatrzańska noclegi) będziesz miał do wyboru. Najprościej jest znaleźć atrakcyjną ofertę noclegową w internecie. Warto przeglądnąć fora internetowe w poszukiwaniu opinii o najlepszych noclegach w Białce.

Na miłośników czynnego wypoczynku czekają w okolicy liczne szlaki turystyczne. Z oddalonego o kilkanaście kilometrów Zakopanego możesz wybrać się na całodzienną wyprawę górskimi szczytami. Jeżeli jesteś dopiero początkującym turystą albo masz lęk wysokości i nie pociąga Cię górska wspinaczka,, to wybierz się na spacer którąś z urokliwych dolin. A masz ich do wyboru przynajmniej kilka. Najbardziej znana jest trasa prowadząca do Morskiego Oka przez Wodogrzmoty Mickiewicza. Aby się na nią wybrać, należy najpierw dojechać na parking na Palenicy Białczańskiej, gdzie uiszczając opłatę postojową możesz zostawić samochód. Droga do Morskiego Oka nie jest trudna, wiedzie szerokim traktem wśród pachnących lasów. Na jej przebycie będziesz potrzebować około 2-ch godzin. Jeżeli nie lubisz długich wycieczek, to część trasy możesz pokonać niewielkim pojazdem elektrycznym. Na końcu drogi, oprócz przepięknych widoków, którymi możesz nacieszyć oko, czeka na Ciebie również schronisko górskie. Warto napić się w nim kawy i spróbować przepysznej szarlotki.

Wybierając się nad Morskie Oko warto wyruszyć jak najwcześniej. Jest to bardzo popularna trasa turystyczna, na której niekiedy bywa tłoczno. Jeżeli zmęczysz się tłumem, to nie masz co uciekać do Zakopanego – Krupówki w szczycie sezonu przypominają zatłoczone targowisko. Lepiej jest wybrać się wówczas na wycieczkę do Jurgowa. Możesz w nim zobaczyć działający do dziś tartak napędzany kołem wodnym – jest to unikatowy obiekt tego typu w skali całego kraju. W Jurgowie znajduje się również oddział Muzeum Tatrzańskiego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>