Chcąc odwiedzić miejsce szczególne, o którym każdy już słyszał, warto się wybrać do Częstochowy. To miasto wyjątkowe, mające bogatą historię i wiele do pokazania turystom je odwiedzającym. Słysząc Częstochowa od razu skojarzenie jest z Jasną Górą. To nieodłączna część tego miasta, specjalna i specyficzna. Znana wszystkim wiernym, którzy licznie to miejsce odwiedzają.

To wzgórze na którym znajduje się kompleks klasztorny zakonu paulinów. W to miejsce ludzie z całego świata przyjeżdżają się modlić do Matki Boskiej Częstochowskiej, nie raz zdarzył się tu cud uzdrowienia, nic więc dziwnego, że wierni ciągną w to miejsce przez cały rok. Wiele pielgrzymek pieszych i autokarowych, przyjeżdża w to miejsce, by się modlić i zwiedzać, odbywają się tu msze transmitowane na cały kraj, z udziałem znanych biskupów. Mimo, że Częstochowa obfituje w kościoły i miejsca o znaczeniu sakralnym, to nie tylko w tym celu się tu przyjeżdża. To także wspaniałe miejsce na wypoczynek, gdzie nikomu nie będzie się nudzić.

Baza noclegowa, to pokoje jedno, dwu i kilku osobowe w hotelach i pensjonatach {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,czestochowa,0.html}. Tych tutaj z pewnością nie brakuje. Są one rozlokowane w całym mieście, także na jego obrzeżach. Co roku organizowane są tu liczne imprezy muzyczne, w tym Festiwal Muzyki Sakralnej, czy Jazz Spring Częstochowa. Także amatorzy mocnych wrażeń sportowych, znajdą tu coś dla siebie. W mieście jest Stadion Żużlowy i Miejski Stadion Piłkarski. Noclegi są skierowane do turystów o różnych potrzebach. Można je wynająć na dowolny okres czasu. Czym bliżej centrum, tym wyższa cena za nocleg, ale też łatwiejszy dostęp do wszystkich atrakcji tego miasta. W mieście kwitnie życie kulturalne, znane teatry wystawiają tu sztuki, a w kinach lecą najnowsze produkcje filmowe.

Także muzea i galerie, mają wiele ciekawego do pokazania, szczególnie wart uwagi jest Teatr Adama Mickiewicza, Muzeum Zdzisława Beksińskiego czy Galeria Dobrej Sztuki. Częstochowa jest bardzo dużym miastem, na szczęście komunikacja miejska działa sprawnie i bezawaryjnie. Szybko można się dostać w każde miejsce, czy to tramwajem, czy autobusem, a nawet taksówką. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu i spędzić go w atrakcyjniejszy sposób, niż stanie w długich korkach samochodowych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>