Bydgoszcz to piękne miasto, z wieloma zabytkami oraz interesującą historią. Swój rozwój zawdzięcza w dużej mierze korzystnemu położeniu. Od zawsze przecinały się w tych stronach ważne szlaki między większymi ośrodkami. Tak jest i dzisiaj, z czego miasto korzysta na co dzień. Jest to duże centrum logistyczne oraz ważny węzeł transportowy. Ze względu na drogi oraz trasy kolejowe, miasto stało się także chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów. Na miejscu czeka na nich wiele atrakcji, ale także cała niezbędna infrastruktura. Nie trzeba się martwić o to, gdzie zostawić samochód, gdzie zjeść i spać. W mieście działa wiele obiektów oferujących turystom noclegi (meteor-turystyka.pl/noclegi,bydgoszcz,0.html). Bydgoszcz, oprócz bazy noclegowej, w ostatnich latach rozwinęła także bazę gastronomiczną. Powstało kilkanaście ciekawych knajpek oraz restauracje i lodziarnie, które w sezonie przeżywają prawdziwe oblężenie.

Oprócz zabytków Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej, Bydgoszcz oferuje także wiele innych atrakcji. W Solcu Kujawskim, położonym nie więcej jak 20 kilometrów od Bydgoszczy, znajduje się JuraPark – Park Dinozaurów. Główną atrakcją parku jest ścieżka edukacyjna. Prowadzi ona gości poprzez erę mezozoiczną, czyli tą, w której żyły te wielkie zwierzęta. Oprócz dinozaurów zobaczyć tu można tetrapody oraz gady ssakokształtne. O poszczególnych stworzeniach możemy dowiedzieć się wielu interesujących faktów od przewodników albo z tablic, rozstawionych na całej ścieżce. W JuraParku znajduje się także Muzeum Ziemi, gdzie zbierane są skamieniałości zwierząt oraz roślin z całej historii naszej planety. Częścią muzeum jest ogród zimowy, w którym zbierane są egzotyczne gatunki roślin. Oprócz tego przygotowano tutaj także wiele atrakcji dla najmłodszych – place zabaw, automaty do gry, karuzelę oraz kino 5D. Jeśli zgłodnieliśmy w czasie zwiedzania, to możemy posilić się w tutejszej restauracji.

W Bydgoszczy warto zobaczyć także Exploseum. Powstało ono w miejscu dawnej fabryki zbrojeniowej III Rzeszy. Produkowano tutaj różnego rodzaju pociski. W czasie wojny powstało tu 400 kilometrów dróg, 40 kilometrów torów oraz ponad tysiąc budynków. Dzisiaj mieści się tutaj muzeum, gdzie zobaczyć można nowoczesne, multimedialne prezentacje związane nie tylko z tutejszą fabryką, ale także historią produkcji materiałów wybuchowych. Pierwsza z wystaw poświęcona jest Alfredowi Noblowi.

Bydgoszcz to także miejsce, gdzie na każdym kroku można znaleźć ciekawe muzea. Warto przespacerować się zwłaszcza po Starym Mieście oraz Wyspie Młyńskiej, gdzie zlokalizowane są liczne oddziały muzeum okręgowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>