Po ostatnim aktywnym wypadzie do Istebnej (rzeczynowe.pl), czas na kolejną miejscowość, w której znajdziemy wiele pomysłów na sportowe spożytkowanie dnia. Kalisz to jedno z najstarszych miast w Polsce, a mimo to nie stoi w miejscu i z tego też powodu mówi się o nim jako o mieście młodym duchem. Zdecydowanie Kalisz rozumie potrzeby także tych najaktywniejszych odwiedzających organizując liczne atrakcje. Warto dodać, że w mieście znajduje się mnóstwo obiektów, w których znajdziemy korzystne cenowo noclegi (meteor-turystyka.pl).

Kaliski Park Wodny (facebook.com) to doskonały sposób na świetną zabawę, głęboki relaks i aktywny wypoczynek. Park wodny posiada baseny, zjeżdżalnie, sauny, fitness i wiele innych atrakcji. Jeśli jesteśmy fanami wypoczynku nad wodą, warto wybrać się do Kalisza w sezonie letnim w miesiącach od lipca do września i udać się do wypożyczalni rowerów wodnych. W ten sposób zrelaksujemy się podczas pływania po tafli wody.

Kolejną alternatywą jest wypożyczalnia łódek. Zdecydowanym plusem jest fakt, że wypożyczenie sprzętu jest całkowicie darmowe i aby wyruszyć na wyprawę po Prośnie wystarczy pobrać kapok i niezbędny sprzęt. Dla osób, które lubią dowiadywać się więcej o historii miasta poleca się rejsy spacerowe zrekonstruowaną łodzią słowiańską św. Wojciecha ''Calisia'' po Prośnie. Jeśli chcemy zatrzymać się w pobliżu to baza noclegowa daje nam do wyboru Hotel Seven "7" oraz Hotel Calisia. Istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów w wypożyczalni rowerów "Siedem Kółek" oraz w Squash Oaza, gdzie są korty do squasha i wypożyczalnia rowerów.

Kalisz posiada również lodowisko – idealne zimą oraz rolkowisko na sezon letni. Dla tych, którzy lubią porządną dawkę adrenaliny i chcieliby poczuć prawdziwe emocje, idealnym miejscem będzie wspinaczka. Ściana Wspinaczkowa BlokoBlisko oraz AntyGrawitacja to świetna zabawa wymagająca trochę więcej ruchu. Dla kibiców Agnieszki Radwańskiej i zapalonych tenisistów, ale także tych początkujących proponujemy korty tenisowe Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego. Obiekt obejmuje cztery korty o nawierzchni ceglanej, dwa z nich wyposażone są w lampy, a także Kaliskie Korty Tenisowe w Parku Przyjaźni. W pobliżu znajdują się Pokoje Gościnne U Wiktora. Potwierdza się fakt, że Kalisz jest otwarty na aktywność fizyczną i łatwo znaleźć tam sport dla siebie. Również baza noclegowa znajduje się blisko tych obiektów, a więc z zakwaterowaniem nie powinno być najmniejszego problemu.

This article has 3 comments

  1. stasiek88 Reply

    Zależy, kto co lubi. Dla mnie zbyt spokojne, wręcz usypiające miasteczko.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>