Krynica-Zdrój to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. W samym mieście działa kilka kompleksów z doskonale przygotowanymi stokami i infrastrukturą. Dzięki nowemu projektowi połączenia wszystkich wyciągów z całej okolicy, może powstać naprawdę imponujący system wyciągów rozłożony na przestrzeni siedmiu dolin – od terenu Wierchomli Małej, przez Krynicę aż po Dolinę Roztoki.

Obecnie Krynica-Zdrój to kilka stacji narciarskich, szkół narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego oraz snowboardu, wypożyczalnie, serwisy i doskonale rozbudowana baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,krynica-zdroj,0.html). W Krynicy-Zdrój można uprawiać wszystkie rodzaje zimowych sportów. Jest to multi ośrodek narciarski – nie tylko stoki i wyciągi, ale i szlaki biegowe i tereny do narciarstwa terenowego. Okoliczne stoki Parkowej, Krzyżowej czy Jasiennika idealnie nadają się do wędrówek dla fanów skiturowych wypadów. Krynica to także kolebka polskiego saneczkarstwa. Już w roku 1929 na zboczach góry Parkowej (742 m n.p.m) zabudowany został nieistniejący dziś tor saneczkarski. Obecnie funkcjonuje tu trzeci na świecie pod względem długości tor saneczkowo-bobslejowo-skeletonowy. Jego całkowita długość wynosić ma 1079 metrów, z czego od startu do mety jest aż 1613 metrów. Większe obiekty znajdują się tylko w St. Moritz i Nagano. Poza tym znajduje się tu kilka lodowisk, w tym obiekt do uprawiania hokeja, na którym swoje mecze gra miejscowa drużyna KTH. Na marginesie można wspomnieć, że mieszkańcy Krynicy są zakochani w hokeju.

Niewątpliwie największą grupą turystów, którzy odwiedzają Krynicę poza kuracjuszami, są narciarze i snowboardziści. Na nich czekają właściciele obiektów hotelarskich przez cały sezon. Bez trudu można tu znaleźć w sezonie odpowiednie noclegi. Krynica-Zdrój ma w swojej ofercie zarówno hotele, jak i pensjonaty, apartamenty, domy wczasowe i prywatne katery. Największym zainteresowaniem oczywiście cieszą się te obiekty, które znajdują się blisko wyciągów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>