Łukęcin to typowa, mała osada nadmorska, zamieszkiwana przez zaledwie 150 osób z których oczywiście większość zajmuje się w lecie usługami turystycznymi. Miejsce do odpoczynku w ciszy i spokoju, znakomite do zrobienia sobie dłuższych spacerów czy wycieczek rowerowych po okolicznych terenach leśnych, których jest na prawdę sporo a w jesień można wybrać się na grzybobranie, gdyż okoliczne tereny są na prawdę obfite w owoce runa leśnego. Największą zaletą jest fakt, że kiedy w środku sezonu letniego wszędzie nad morzem jest tłoczno, nie da się znaleźć noclegu, to właśnie w Łukęcinie możemy odpocząć w ciszy, a miasto jest znakomicie przystosowane do turytów.

Miejscowość ma oczywiście kilka ciekawych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę, na przykład jest to stadnina koni, gdzie możemy nauczyć się od podstaw jazdy konnej czy dla bardziej zaawansowanych wybrać się po okolicznych terenach na leśne przejażdżki konne w większej grupie. Również w Łukęcinie znajdziemy wypożyczalnie rowerów, dzięki czemu można po tej jakże pięknej okolicy spędzić aktywnie czas z rodziną czy ze znajomymi. Jednak największą atrakcją jest niewątpliwie plaża – duża, szeroka i piaszczysta. Jest to miejsce wręcz wyjątkowe, gdyż nawet w środku sezonu letniego nie zobaczymy tu obrazków z innych plaż, gdzie turyści wręcz leżą na sobie a znalezienie większego skrawka plaży do rodzinnego odpoczynku graniczy z cudem. Plaża tu jest wręcz ogromna, a dzięki niewielkiej ilości turystów, którzy raczej wybierają inne okoliczne miejscowości takie jak Dziwnów, Pobierowo czy miejscowości na wyspie Wolin, nie powinno być zbyt tłoczno. Przy plaży znakomicie prezentuje się niezbyt wysoki klif, podkreślający piękno tego miejsca, na szczycie wzniesienia znajdują się lasy sosnowo-świerkowe. Trzeba przyznać, że Łukęcin to miasto na prawdę warte odwiedzenia, a dodatku ogromnym atutem są tam wygodne i kameralne noclegi. Łukęcin pomimo tego, że zamieszkuje go dość mało osób, posiada sporo ośrodków wypoczynkowych czy prywatnych pokoi do wynajęcia dzięki czemu jest tam znakomicie przystosowana do turystyki baza noclegowa. Łukęcin jest niezbyt znaną miejscowością co na prawdę warto wykorzystać, bo takich miejsc nieprzeludnionych w wakacje nad polskim morzem jest już coraz mniej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>