Karkonosze to idealne miejsce na spędzenie wakacji zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, jest to region kompletny – mnóstwo atrakcji, ciekawe górzyste tereny, czy dobrze rozwinięta baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,karkonosze,58.html). Stanowią one czołowy region Polski wybierany przez turystów i nie ma co się temu dziwić, gdyż cała infrastruktura wypoczynkowa i jakość tego regionu należy do najlepszych.

Karkonosze znajdują się tuż przy granicy z Czechami, graniczną górą a przy okazji najwyższym szczytem jest Śnieżka, o wysokości 1609 metrów nad poziomem morza, a uroku temu regionowi dodaje Karkonoski Park Narodowy. Oprócz oczywiście typowych, górskich atrakcji, czy tych w miastach jak Karpacz czy Szklarska Poręba, słyną z jeszcze jednej bardzo charakterystycznej dla siebie, która wpisała się już na stałe w ten region, a mianowicie jest to miasteczko westernowe, które to jest położone między Ściegnami, a Karpaczem i stanowi idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, można tu spędzić bardzo ciekawie cały dzień, szczególnie nasze pociechy będą bardzo zadowolone. Miasteczko westernowe przeniesie dzieci na Dziki Zachód, wiele atrakcji takich jak atak przestępców, spotkania z szeryfem, inscenizacje napadów na bank w stylu amerykańskim, wiele imprez muzyki country czy rodeo show zapewni ogrom emocji w tym miejscu. Co bardzo ważne to fakt, że ceny biletów nie należą tutaj do najdroższych, wstęp dla dzieci to tylko 9 a dla dorosłych 10 złotych. Można tu spędzić cały dzień dzięki dobrze zlokalizowanym punktom gastronomicznym, wzorowanym oczywiście na karczmach typowych dla kultury dzikiego zachodu. Wracając potem do Karpacza warto będzie zobaczyć prawdziwą perłę – kościół Wang w Karpaczu, jest to miejsce, które musi zwiedzić każdy turysta, praktycznie stało się to już symbolem tego miasta.

Ważne jest to, że w Karkonoszach nie powinno być problemów z noclegami, oczywiście w samym środku sezonu letniego i zimowego raczej nie powinniśmy ryzykować i wyjeżdżać w ciemno bez wcześniejszej rezerwacji, ale pomimo tego trzeba przyznać, że baza noclegowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta i na wysokim poziomie. W Karpaczu znajdziemy jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce czyli Hotel Gołębiewski, ale także wiele tańszych hoteli, pensjonatów i miejsc w kwaterach prywatnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>