Niechorze to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Wpływa na to nie tylko fakt, iż w tej miejscowości można wypoczywać na wyjątkowo ładnych plażach, ale również to, że na miejscu można postawić na aktywny wypoczynek, a nudzić nie będą się także osoby lubiące zwiedzanie ciekawych miejsc. Jak widać w Niechorzu na turystów czeka pełno atrakcji dla osób w każdym wieku. Różne atrakcje Niechorza, plaża – czyli miejsce odwiedzane przez turystów najliczniej.

W sezonie wakacyjnym na terenie Niechorza wytyczone jest kąpielisko, które jest strzeżone, można więc kąpać się w morzu ze świadomością, że na plaży czuwają ratownicy. Poza opalaniem się i zażywaniem orzeźwiających kąpieli można korzystać także z innych atrakcji dostępnych na miejscu. Na najmłodszych czekają dmuchańce, nieco starsi turyści mogą zjeżdżać na wodnej zjeżdżalni lub wypłynąć na morze tzw. bananem, motorówką lub wodnym skuterem.

Latarnia morska w Niechorzu {https://pl.wikipedia.org/wiki/Latarnia_Morska_Niechorze} – powstała w II połowie XIX wieku, przez wiele osób uważana jest za najładniejszą latarnię na polskim wybrzeżu. Wieża ma wysokość 45 m i jest udostępniona do zwiedzania. Z tarasu widokowego można podziwiać nie tylko Niechorze, ale także Rewal oraz Morze Bałtyckie. Widok, który się stamtąd roztacza zapiera dech w piersiach.

Muzeum Rybołówstwa – można w nim obejrzeć stałą wystawę poświęconą rybołówstwu, w plenerze zwiedzający mogą zobaczyć łodzie oraz kutry rybackie, przekazane muzeum przez rybaków. Poza tym odbywają się tam regularnie warsztaty oraz spotkania.

Motylarnia – pobyt w Niechorzu można sobie umilić odwiedzając miejscową motylarnię. Można się tam poczuć jak w egzotycznym kraju, ponieważ w budynku panuje specyficzny mikroklimat. Podczas wizyty w tym miejscu zwiedzający mają okazję zobaczyć przemianę poczwarki w motyla, a także wiele ciekawych gatunków motyli, między innymi Monarchę.

Wakacje w Niechorzu – urlop nad morzem jest rozwiązaniem, na które co roku decyduje się wiele osób. Jako że Niechorze z roku na rok zyskuje coraz większą popularność bazy noclegowej w tej miejscowości warto szukać na kilka tygodni przed wyjazdem {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,niechorze,0.html}. Zakwaterowanie można znaleźć w różnych obiektach, takich jak na przykład kempingi, ośrodki wczasowe, pensjonaty, ale także sporo tańsze kwatery prywatne. Ceny za jedną noc zaczynają się od około 25 złotych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>