Sezon wakacyjny w Rucianem-Nidzie [https://pl-pl.facebook.com/Miasto.RucianeNida/] zaczyna się pierwszy ciepły, wiosenny weekend, kiedy przyjeżdżają tu miłośnicy żeglowania oraz sportów wyczynowych. Miasteczko jest idealnie przygotowane na pasjonatów spacerów, jazdy na rowerze i biegania. Aby poczuć się znakomicie w przepięknych, zielonych krajobrazach, gdzie nie brakuje wodnych atrakcji, warto wiedzieć, że miasteczko to usytuowane jest na Warmii i Mazurach. Stanowi ono przy tym odrębny obiekt tego województwa, gdzie mieści się Jezioro Nidzkie, które daje olbrzymie możliwości żeglarzom. Kiedy tylko wyjdą pierwsze promienie letniego słońca do miasta tłumnie przyjeżdżają wodniacy, rezerwując przy tym bazę noclegową w Rucianem-Nidzie [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,ruciane-nida,0.html]. Warto tutaj przyjechać na kajaki, albo też pożeglować z przyjaciółmi. Często słychać tu pieśni żeglarskie, które radośnie rozprzestrzeniają się po tafli jeziora, dając atmosferę wakacji. Wspaniałe spędza się tutaj czas z grupą przyjaciół. Możemy podziwiać przy tym dziewiczą, nienaruszoną ludzką ręką przyrodę.

Jezioro znajduje się na końcu szlaku turystycznego, stanowi ona dziewiczy nienaruszony teren, który podlega pod ochronę prawną ze względu na doniosłe zasoby ekologiczne. To miejsce nie doświadczyło zła z ręki współczesnego człowieka. Warto obejrzeć tutaj muzeum imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, które powstało w leśniczówce o nazwie Pranie. Nazewnictwo być może pospolite, za praktyka życia uczy, iż pozory mylą. Cudna przyroda tego jeziora rekompensuje pewne braki. Warto tu również przybyć do portu o nazwie Krzyża. Jest to typowa mazurska wieś, położona w Puszczy piskiej. kiedyś stanowiły one typowo rybacką osadę, której to duch unosi się dookoła po współczesne czasy. Z tego właśnie powodu noclegi w Rucianem-Nidzie cieszą się dużym uznaniem wśród osób, które lubią sporty wodne. Znakomicie można odpocząć pośród zieleni w miasteczku, w którym kiedyś żyli rodacy, co widać w obecnej rzeczywistości, gdzie możemy zachwycać się wspaniałą, dziewiczą przyrodą. Nie brakuje tutaj ważnych dla polskiej ekologii drzew. Koniecznie trzeba będzie obejrzeć w Rucianem-Nidzie pomnik przyrody. To między innymi olbrzymi Dąb, który ma ponad 300 lat, jego pień budzi dziś wielkie zdumienie ze względu na swoją potęgę. Warto przybyć tutaj po to, aby zachwycać się również przepiękną architekturą. Koniecznie trzeba zobaczyć drewniany dom pochodzące z XX wieku, w którym obecnie mieści się obiekt wczasowy. Nocleg w Rucianem-Nidzie to stanowczo za mało, aby poczuć, że było się na urlopie. Warto tu zostać na dłużej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>