Leszno to miejscowość znajdująca się w województwie wielkopolskim, jej niezwykły małomiasteczkowy urok, malownicze widoki i niezwykła historia, każdego roku zachwycają setki turystów, podróżujących w te strony. Spośród wyjątkowych atrakcji wymienić należy przede wszystkim te, poświęcone przeszłości tego miejsca. Na naszej trasie zwiedzania powinny więc znaleźć się takie obiekty jak budowle sakralne z XIX wieku, które niewątpliwe posiadają swój urok i niezwykłe zdobnictwo. Jest też synagoga, we wnętrzu której znajdziemy malowidła przedstawiające kilka elementów z przeszłości tego miasteczka. Warto podkreślić też wagę architektoniczną ratusza, czy nawet rynku głównego, który zachował swój dawny klimat.

Wśród obiektów poświęconych przeszłości, znajdziemy też muzeum District, poświęcone kulturze regionalnej. Ilość obiektów zapewnia, że nawet dla największego miłośnika historii nie zabraknie tu pomysłów do spędzenia czasu, a adres, pod który szczególnie warto jest się wybrać, to pozostałości po obozie pracy, który funkcjonował tu w latach 40. Leszno to miejscowość, nieodłącznie związana z królem Stanisławem Leszczyńskim i to na jego cześć odbywa się tu każdego roku impreza, o nazwie Powroty Króla Leszczyńskiego, która kończy się na zamku w Rydzynie. Jest też Szlifowanie Bruku, czyli jarmark, mający na celu sławienie tradycji regionalnej i wytworów rękodzieła rodzimych artystów. Takie atrakcje przysparzają nam nie tylko możliwości świetnej zabawy, ale tez przybliżenia losów miasta. Biorąc w nich udział, mamy okazję zaznajomić się z tutejszą kulturą oraz zaopatrzyć w niezwykłe przysmaki czy ręcznie dziergane obrusy.

Dodatkowo dobrze jest wybrać się na piknik rodzinny pod niebem. To czas, który poświęcony jest dobrej zabawie, również odbywającej się ponad chmurami. Oglądanie miejscowości z lotu ptaka, z pewnością dostarczy nam wielu emocji. Nie sposób wymienić wszystkich możliwości jakie mamy w Lesznie do dyspozycji, a ich niezwykła jakość, opierająca się na ciekawej przeszłości, sprawia, że wyjedziemy stąd bogatsi o interesującą wiedzę, na temat malowniczego miejsca w sercu Polski. Baza noclegowa (Leszno) w tym miejscu, jest bardzo dobrze rozwinięta i zlokalizowana. Mamy tu przede wszystkim hotele i pensjonaty, których różnorodność pozwala nam dobrać odpowiednio standard, do naszych potrzeb. Zatrzymując się tu na dłużej, możemy negocjować cenę, co jest niewątpliwie dużym atutem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>