W Polsce jest bardzo wiele miejsc wartych odwiedzenia. Na północy Morze Bałtyckie, na południu Tatry, a gdzieś między nimi Mazury, Bieszczady, Jura Krakowsko-Częstochowska i sporo innych ciekawych krajobrazowo miejsc. Jednym z ciekawszych polskich miast, charakteryzujących się specyficznym klimatem, folklorem i wieloma atrakcjami jest Zakopane. Chcąc spędzić tam weekend lub cały dwutygodniowy urlop, należy zarezerwować miejsce w hotelu odpowiednio wcześniej mimo, że baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Zakopane jest bowiem miastem, w którym sezon turystyczny nigdy się nie kończy, a turyści odwiedzają je tłumnie przez cały rok, oblegając pensjonaty i hotele. Zakopane oferuje noclegi na wielu stronach internetowych, gdzie znajdują się formularze rezerwacyjne oaz numery telefonów do hoteli, co pozwala zadbać o miejsce w pokoju jeszcze przed pobytem (katalog noclegowy: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zakopane,0.html).

Miasto jest tak znane i popularne dzięki licznym atrakcjom: Krupówki, Gubałówka, skoki na bungee, wesołe miasteczko, koncerty na Równi Krupowej, kino, aqua parki i baseny termalne i wiele, wiele innych. Poza tym tysiące turystów przyjeżdża tutaj w nadziei, że uda im się odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Zakopane jest miejscem doskonale łączącym gwar dużego miasta, z klubami, karczmami i muzyką góralską na każdym kroku, ze spokojem dziewiczej przyrody zachowanej w naturalnym, pierwotnym stanie w Tatrzańskim Parku Narodowym. Spacerując kilometrami zróżnicowanych szlaków turystycznych, można nacieszyć oczy spektakularnymi widokami monumentalnych górskich szczytów, ochłodzić się w wielu potokach, jeziorach i strumieniach, odpocząć w schroniskach, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć sarny, bobry, a nawet kozice górskie.

Najpopularniejszym szlakiem w Tatrach jest droga na Morskie Oko, zaraz potem szlak do Doliny Chochołowskiej i Doliny Kościeliskiej. O ich popularności decyduje niewielki stopień trudności podejścia i możliwość wejścia tam z małymi dziećmi w wózkach, a zimą na sankach. Jeśli jednak chcemy uniknąć tłumu turystów, warto udać się w mniej uczęszczane miejsca, jak na przykład Dolina Białego, czy Dolina Strążyska, które są równie malownicze. Jeśli pozwala nam na to zdrowie i kondycja, koniecznie powinniśmy wejść na Giewont i Kasprowy Wierch. Widoki z górskich szczytów dostarczą nam niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>