Województwo małopolskie obfituje w piękne miasta i miejscowości, które koniecznie należy odwiedzić. Jedną z takich wsi jest Zawoja, która zlokalizowana jest w powiecie suskim. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, chcących zażyć świeżego powietrza, udać się na stok narciarski czy też pozwiedzać ciekawe miejsca. Na terenie tej pięknej miejscowości zostało przygotowanych około czterystu miejsc noclegowych (Zawoja noclegi – spis), które znajdują się w różnego rodzaju schroniskach, pensjonatach oraz domkach gościnnych.

Funkcjonuje tutaj wiele ciekawych miejsc i zabytków, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest wodospad o nazwie Mosorny Potok. Można odwiedzić go, przechodząc niebieskim szlakiem, prowadzącym od Zawoi Mosorne do Mosornego Gronia. Wodospad ten umiejscowiony jest na ośmiu metrach wysokości pionowego progu, który zbudowany jest z kamieni. Jest to jeden z najwyższych obiektów tego typu na terenie całych Beskidów. Bardzo ciekawą inicjatywą, która nadaje cząstkę morza w tym miejscu jest plaża, która powstała przy brzegu sztucznego zbiornika wodnego, w którym można zażyć kąpieli. W okresie od dwudziestego dziewiątego czerwca do trzydziestego pierwszego sierpnia funkcjonują tutaj ratownicy wodni, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich plażowiczów. W obiekcie tym znajdziemy również profesjonalnie wykonane boisko do siatkówki, na którym gromadzi się wiele osób. Rozgrywane są tutaj mecze pomiędzy drużynami stworzonymi przez mieszkańców sąsiednich wsi. Co roku, wraz z końcem lata organizowane są tutaj tak zwane Perły Małopolski, czyli bieg i nordic walking. Zawody te organizowane są na trzech różnych dystansach – na dwudziestu, dziesięciu oraz pięciu kilometrach. Wydarzenie to jest odpowiednie dla każdej osoby, która jest aktywna fizycznie i chce sprawdzić swoją wytrzymałość, a także podjąć rywalizację. Wydarzenie to dostosowane jest również dla dzieci. Biorą one udział w biegach, które odbywają się na o wiele krótszym dystansie, bo zaledwie sto i osiemset metrów. Każda osoba, która dotrze do mety otrzymuje medal, natomiast najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody w postaci darmowego pobytu w Zawoi z dostępem do bezpłatnego korzystania ze wszystkich stoków narciarskich.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>